רישום חברה

רישום חברה

להקים חברה היום זהו הליך נורא פשוט בייחוד כאשר ניתן לעשות רישום חברה מקוון כך שניתן בזמן קצר לקבל תעודת חברה עם ח.פ.

כמה זמן לוקח להקים חברה

רישום חברה לוקח באזור ה-24 שעת עד 5 ימים עבודה. תלוי ברשם החברות ובהערות שיעיר על המסמכים שיוגשו.

מה המסמכים הדרושים לשם רישום חברה

רישום חברה דורש את המסמכים הבאים:

  • הצהרת דירקטורים ראשונים מאומת על ידי עורך דין חברות- ישנה הצהרה כי אותו אדם כשיר להיות דירקטור. ישנה חובה שיהיה דירקטור אחד לכל חברה. כלומר שאם יש 5 בעלי מניות לחברה אין חובה שכל החמישה יהיו דירקטורים. כמובן שניתן בהמשך לצרף עוד דירקטורים.
  • הצהרת בעלי מניות ראשונים מאומת על ידי עורך דין- הצהרה כי הינם כשירים לכהן כבעלי מניות בחברה.
  • תקנון חברה- התקנון מסדיר את החזקת המניות של השותפים ומציין את יחסי הגומלין בין בעלי המניות ובין הדירקטורים. למשל אם יש מורשה חתימה שהוא הדירקטור ראוי לציין זאת בתקנון בנוסח כמו מורשה החתימה ייקבע מעת לעת על ידי אסיפת הדירקטורים.

תהליך הגשת הבקשה

לאחר מילוי המסמכים ואימות על ידי עורך דין, ניגש העורך דין ומגיש את המסמכים בצורה מקוונת באינטרנט לרשם החברות. לאחר ההגשה מקבלים מספר אסמכתא שכדאי לרשומו וממתינים.

מה מקבלים בסופו של תהליך

לבסוף מקבלים תעודת התאגדות עם ח.פ אשר ניתן לפעול בשם החברה בביצוע עיסקאות , התחייבויות ונטילת הלוואות בבנק באמצעות פתיחת חשבון בנק עסקי לחברה.

מתי כדאי לבצע רישום חברה

רישום חברה רצוי לבצע כאשר יש לכם מספיק הכנסות אשר מצדיקות חברה, כדאי להתייעץ עם רואה חשבון. ברמה המשפטית היתרון של חברה שהאחריות היא מוגבלת וקשה להגיע לנכסים הפרטים שלכם במידה ויש פשיטת רגל וצבירת חובות כלפי החברה.

הקמת חשבון בנק

לרוב בצירוף לרישום החברה גם פותחים חשבון בנק. בד”כ לכל סניף יש את המסמכים שלו ולכן רצוי לשלוח לעורך דין שמקים לכם את החברה את המסמכים מהפקידה בבנק. העורך דין ממלא את כל הדרוש במסמכים ומוציא אישור רשמי עם נייר לוגו של משרדו כי כל ההחלטות לצורך הקמת החשבון בנק נלקחו כדין ובהתאם למסמכי החברה ובסמכות הדרושה. כך הבנק מבטח עצמו מפני תביעות של בעלי תפקידים כאלה ואחרים בחברה.

 

מאמרים קשורים: צו ירושה