עיצובים חדשניים לבית הכנסת

כידוע בימינו לאחר חורבן בית מקדשינו בתי הכנסת הינם בית מקדש מועט המקום היחדי אשר בו הקב”ה משרה את שכינתו וכמו שכל אדם ואדם בביתו דואג שהכל יהיה מפואר ומעודכן עד כמה שאפשר אז שזה נוגע למשכנו של הקב”ה הלכת כמה וכמה וידוע מאמר הפסוק ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם, עיצוב בית הכנסת נוגע בארון קודש, תיבה לבית כנסת, בפרוכת ובמעיל לספר תורה, בלוח הנצחה ובמושבים לתפילה, בכסא אליהו הנביא ובכתר תורה, הכל לפאר ולרומם את בית ה’.
במתניה רוקמים פרוכות לארון קודש במגוון דוגמאות מעוצבות במכונות של 3 מטר על 2.5 מטר, מכונה משוכללת עם רמות דיוק גבוהות מאוד, ועוד מכונות בעלות 8 ראשים ליצור מהיר לדגמים מחזוריים, וצוות מיומן בעל וותק של 20 שנים בתחום,

הדגמים מקוריים של מתניה, כל חודש יוצא דגם חדש, כך שניתן למצוא אצלנו את רוב הסגנונות, וגם אם לא מצאתם ניתן לעשות דגם בהתאמה אישית.

ישנם כמה אפשרויות לתלות את הפרוכת על גבי ארון הקודש: האחת בטבעות, האופציה המסורתית הקלה והנוחה, עם טבעות עשויות עץ או ברזל. (העץ שקט יותר בהזזה, אך הברזל מחזיק מעמד ליותר זמן). האופציה השנייה היא במסילת ווילון: (תופרים סרט מכווץ שעליו מחוברים אטב ברזל שמתחבר למתלי הפלסטיק שעל מסילת הווילון) המעלה שבמסילת ווילון במידה ורוצים להתקין מנגנון משיכה של הפרוכת, או שהגישה לא די מרווחת אז מתאים יותר ווילון).

כסא אליהו הנביא הוא כסא מיוחד לברית המילה. נוהגים שהכסא לברית המילה יהיה מושקע ומכובד באופן מיוחד שהרי ידוע שבשעת המילה מגיע מלאך הברית הינו אליהו הנביא להשתתף בברית המילה . יש הנוהגים שעל כסא אליהו יושב הסנדק המחזיק את התינוק ויש אחרים שנוהגים להכין כסא אחר לסנדק בנפרד וכסא לאליהו הנביא בנפרד. ישנם גם כסאות כפולים המתאימים לשניהם יחד.

במתניה מעצבים ומייבאים כסאות אליהו הנביא מפוארים ביותר עשויים מעץ מלא, עם גילופים ידניים באומנות ובמקצועיות גבוהה ביותר, בחדר התצוגה שלהם ניתן לראות מגוון כסאות שונים שמוכנים לרכישה מיידית. ודוגמאות נוספות להזמנה.