מה זה אבני בזלת?

אבן בזלת, הינה סלע יסוד שנוצר מתהליכים וולקניים, התפרצות הרי געש ולבה שהתקררה. זוהי אבן שחורה וקשה מאוד. סלע הבזלת, עשוי גם מכמה גבישים מינראליים שונים כמו זואליטים, קלציט וקוורץ. הגבישים הללו, משפיעים על גוון הבזלת שנע בגווני שחור כהים עם גוונים ירוקים המשולבים באבן זו. את אבני בזלת בישראל, ניתן למצוא ברמת הגולן, מכתש רמון, הכרמל ובגליל המערבי. כבר בימי קדם, סלע הבזלת, יצר רושם רב על בני האדם והאבן שימשה לבנייה של חומות,, מבנים, סלילת דרכים ולעוד מטרות שונו אחרות. גם היום, לאבן זו, ישנם שימושים רבים בבנייה ובעיצוב.

מבען השחור של אבני בזלת, יוצרים אסתטיקה ומראה אצילי. מהבחינה השימושית נחשבה האבן לחזקה ועמידה עד מאוד. צבעה השחור והמרקם המיוחד שלה יוצרים רושם מכובד, אווירה יוקרתית ועיצוב שמיד יהיה בולט לעין. ניתן לשלב את אבן הבזלת עם שאר אבנים וליצור מראה מיוחד וטבעי, גם בגינת הבית כמון למשל הצבת אבני מדרך שתהיינה מרשימות בשבילים השונים, אם בכניסה לגינת הבית או בחצר האחורית להפרדת ותיחום שבילים.

אבני מדרך מבזלת לגינת הבית

אבני מדרך מסוג בזלת, מגיעים בגדלים שונים. אם החלטתם ליצור שביל באמצעות אבני בזלת מבלי ללטש או לחתוך את האבן, המראה יהיה מדהים. אבן זו, הינה מבריקה, חלקה ומינימליסטית, אך בכל זאת, לא ניתן להתעלם מהמראה היוקרתי שלה. המחיר של אבני הבזלת אינו גבוה במיוחד ותוכלו להפוך את הגינה שלכם לפיסת גן עדן קטנה, אשר לא תרצו לצאת ממנה.

קיים יתרון בולט בשימוש עם אבני בזלת כמו למשל, התחזוקה שאינה מצריכה שום מאמץ מצדכם. אבן זו, מזכירה במראה סוג של ריצוף. זוהי אבן חזקה ועתיקת יומין כאשר השתמשו בה כבר מימים ימימה. תוכלו למצוא מגוון רב של אבנים מסוג בזלת, בליטוש, גוונים ועיבודים שונים, כאשר לבטח אחת מהדוגמאות תמצא חן בעיניכם.

גם חיפוי קירות ניתן לבצע עם אבני הבזלת

היום, כאשר המגמה בעיצוב היא יותר שימוש עם חומרים טבעיים, ניתן למצוא קירות חיצוניים או פנימיים , העשויים מאבן מסוג בזלת. המראה הינו מיוחד ומושקע, אם בסלון הבית או בחיפוי של קירותיו החיצוניים של הבית.